img
Blog
eren peyzaj

Blog

Blog Yazılarımız

Peyzaj Neden Önemlidir ? Eren Peyzaj
Peyzaj Neden Önemlidir ?

  Peyzaj ve proje uygulamaları sadece güzelleştirmek için değil yaşam tarzı, ekolojik çevre ve doğanın içinde huzur bulmak için yapılan çalışmalardır. İnsan sağlığı ve psikolojiyi olumlu etkiler.     Biz Eren Peyzaj olarak 2013'ten bugüne ve dileriz ki daha nice senelere bu alanları oluşturmak doğaya olan sevgimizi şehir merkezlerine ve sizlerin çevrenize uyarlamak için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.

Devamını Oku...

Kış Mevsimi Geldiğinde Bahçemiz İçin Neler Yapabiliriz ? Eren Peyzaj
Kış Mevsimi Geldiğinde Bahçemiz İçin Neler Yapabiliriz ?

 Kış Mevsimi Geldiğinde Bahçemiz İçin Neler Yapabiliriz ? Bahçeniz için ayrıntılı düşünebilirsiniz. Bahar ve yaz dönemleri geldiğinde bahçelerimizin dikim, budama, ayıklama gibi işlemleriyle meşgulüz. Kış ve soğuk havalar geldiği zaman ise bahçeniz hakkında daha ayrıntılı düşünebilirsiniz. Çünkü kışın bahçeniz de yaprak ve yeşillik azalacağı için bahçenizin iskeleti ortaya çıkar. Gün boyu güneş ışıklarının nereden geldiğini bahçeniz de nasıl ve hangi yönlere ışık vurduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple kış ayların da bahçenize olabildiğince dikkatli bakmaya çalışın. Böylece sıcak havalar geldiğinde kışın aklınızda ki bahçenizi sizler için tasarlayalım.

Devamını Oku...

Peyzaj Mimarlığı Eren Peyzaj
Peyzaj Mimarlığı

 Peyzaj mimarlığı, doğal ve kültürel kaynakları ve fiziksel çevreyi insan yararı, mutluluğu, güvenliği, sağlığı ve konforu için estetik ve bilimsel ilkeler çerçevesinde ele alan, mekan ve yaşam ortamı oluşturan, biyoçeşitliliği destekleyen arazi planlaması, tasarımı, yönetimi, korunması, onarılması ve denetlenmesi konularını kapsayan eğitim, araştırmalar yapan ve ülkesel, bölgesel, kentsel ve kırsal ölçekte fiziksel planlar içerisinde yer alarak kültürel ve doğal değerlerin korunması ve sürdürülebilirlik adına ekolojik öncelikli projeler üretilmesini sağlayan bir planlama ve tasarım dalıdır.

Devamını Oku...

Peyzaj Nedir ? Eren Peyzaj
Peyzaj Nedir ?

Peyzaj, Fransızca ‘Paysage’ sözcüğünden Türkçe’mize gelmiştir. Peyzaj yerine ‘Manzara’, ‘Görünüm’, ‘Açıkhava’ da diyebiliriz. Peyzaj, çevremizde gördüğümüz doğal ve kültürel elemanların oluşumudur. Kelime anlamı manzara olarak ifade ediliyor olsa da çok daha fazlasını içermektedir. Doğal kültürel değerleri göz önünde bulundurarak geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi görmeyi amaç edinmiş ve sürdürülebilirliği esastır. Peyzaj diğer bir tanımla bulunduğumuz yerde çevremizi saran şeylerin bütünüdür. Ovalar, vadiler, dağlar, akarsular, nehirler gibi doğayla, bitki örtüsü, insan ve hayvan varlıkları, yollar, binalar, taşıtlar peyzajın fiziki elemanlarını oluşturmaktadır. Ayrıca peyzaj toplumun kanunlarını, sosyal yaşantısı ile örf ve adetlerini de kapsamaktadır. Peyzaj insan ile doğa arasında ve bundan meydana gelen kültürel farklılıkların bir bütünü olarak ortaya çıkar.  

Devamını Oku...

Biz Kimiz ? Eren Peyzaj
Biz Kimiz ?

  Eren Peyzaj olarak Peyzaj Uygulama ve Danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Eren Peyzaj, 20 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimleri ile yola çıkarak 2013 yılında kurulmuştur.Amacımız; kullanıcıların kaliteli zaman geçirebilecekleri, iyi ve huzur dolu mekanlar yaratmak ve bu mekanların sürdürülebilirliği için çalışmaktır.   Peyzaj Uygulama ve Danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Devamını Oku...

Instagram

@eren.peyzaj