img
Peyzaj
eren peyzaj

YEŞİL ÇATI UYGULAMASI

YEŞİL ÇATI UYGULAMASI
YEŞİL ÇATI UYGULAMASI
YEŞİL ÇATI UYGULAMASI

Eren Peyzaj olarak Yeşil Çatı Uygulaması hizmeti vermekteyiz. Yeşil Çatı Uygulaması hizmeti hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeşil Çatı Nedir?

Kısmen veya tamamen bitki örtüsüyle kaplanmış bir yapının çatısı veya su yalıtım membranı üzerine dikilmiş bir yetiştirme ortamıdır; yeşil çatı sistemleri olarakta adlandırılabilir. Ayrıca bir kök bariyeri, drenaj ve sulama sistemleri gibi ek katmanlar içerebilir. Bitki örtüsü, toprak, drenaj tabakası, çatı bariyeri ve sulama sistemi yeşil çatıyı oluşturur. Yeşil çatı (green roof), yeşil bina konseptinin en öenmli unsurlarından bir tanesidir ve ayrıca yeşil altyapı sistemlerini de olumlu yönde desteklemektedir. Tüm bu yeşil unsurların beraberce kullanılmasında büyük faydalar vardır.

Yeşil Çatının Faydaları Nelerdir?

 

Yağmur suyunu emmek, yalıtımını sağlamak, vahşi doğa yaşamı için bir alan oluşturmak, yardımseverliği artırmak ve estetik açıdan hoş bir manzara sunarak çatıdaki insanların stresini azaltmak ve kentsel ısı adası etkisini azaltmaya yardımcı olmak gibi birçok amaca hizmet etmektedir. Yeşil çatılar, yeni binaların yanı sıra güçlendirme veya iyileştirme projeleri için de uygundur ve küçük garajlara veya daha büyük endüstriyel, ticari ve belediye binalarına kurulabilir. Kentsel ve banliyölerde ki suyu filtrelemek ve havayı işlemden geçirmek için bitkilerin doğal işlevlerini etkin bir şekilde kullanırlar.İletişim Bilgilerimiz
Telefon: +90 216 537 70 45
Adres: Fatih Mh. Cumhuriyet Cd. No: 395 Kavacık / Beykoz / İSTANBUL

WHATSAPP İLE TEKLİF AL

Instagram

@eren.peyzaj